środa, 26 września 2018

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od 1 października


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 października (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w komunikacji miejskiej:

Linie autobusowe

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 18 na dni robocze zakłada skierowanie wybranych ulicami Watta i Mikołajczyka, w celu zapewnienia dojazdów i powrotów z pracy z firmy Magneti Marelli w Sosnowcu. W konsekwencji zmienione zostaną dotychczasowe godziny odjazdów z przystanków początkowych.Rozkład jazdy linii autobusowej nr 815 na dni robocze zakłada wydłużenie trasy pierwszego porannego kursu o odcinek „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia” – „Sosnowiec Zagórze Zajezdnia”, w celu umożliwienia dojazdów do centrum Sosnowca przed godziną 7:30 oraz zapewnienia połączeń przesiadkowych na linię autobusową nr 106 na przystanku „Sosnowiec Zagórze Zajezdnia”. Po zmianie autobus kurs ten będzie rozpoczynał o godz. 6.48 z przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia”.Rozkład jazdy linii autobusowej nr 903N zakłada zmianę trasy kursu rozpoczynającego bieg na przystanku „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Aleja Piłsudskiego” o godz. 2.50. Autobus pojedzie bezpośrednio ulicą Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej i DK94, wraz z włączeniem do obsługi przystanku „Dąbrowa Górnicza Szkoła Górnicza”.Dla linii nr 223 zostaną uruchomione dodatkowe kursy w dni robocze.Dla przystanku "Osiedle Odrodzenia Bażantów [nż]" zostanie wprowadzona zmiana statusu - z przystanku "na żądanie" na przystanek stały. Tym samym z dniem 1 października obowiązywać będzie oznaczenie jako "Osiedle Odrodzenia Bażantów" - dotyczy linii autobusowych nr 138, 297, 297N oraz 11 (jeden kurs).

Na dworcu autobusowym „Zabrze Goethego” wprowadzone zostaną zmiany w obsłudze poszczególnych stanowisk przystankowych:

Stanowisko nr 5 będzie obsługiwane przez linie autobusowe nr: 15, 111 i 280, jadące w kierunku Mikulczyc, Biskupic, Helenki i Bytomia.
Stanowisko nr 6 będzie obsługiwane przez linie autobusowe nr: 32, 32N i 932, jadące w kierunku Os.Wyzwolenia i Gliwic.
Stanowisko nr 11 zostanie podzielone na dwa specjalne stanowiska tylko do wysiadania o numerach 11 i 12, w celu umożliwienia dogodnego opuszczenia autobusów przez pasażerów linii kończących kursy na dworcu (nie dotyczy to autobusów linii przelotowych, np. nr: 6, 111, 280, 617, 617N, 840, 840N, 870, które muszą obsługiwać ściśle określone stanowiska).


Dodatkowo, zmienione zostaną nazwy przystanków:

- Bytom Bobrek Piecucha na Bytom Bobrek Huta Julia,

- Sosnowiec Dębowa Góra WSO na Sosnowiec Dębowa Góra Ogródki Działkowe,

- Sosnowiec Klimontów Kopalnia na Sosnowiec Klimontów Basen,

- Sosnowiec Milowice Centrum Handlowe na Sosnowiec Milowice Park Logistyczny,

- Sosnowiec Rudna Prema Milmet na Sosnowiec Rudna Hallera,

- Sosnowiec Jagiellońska-Milmex na Sosnowiec Jagiellońska,

- Zabrze Mikulczyce PGR Nowy Dwór [nż] na Zabrze Mikulczyce Lawendowa [nż].

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

przekierowanie na domeny

Z katowicedzis na domeny