sobota, 24 listopada 2018

Komunikat o arsenie

"KOMUNIKAT. W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego skażenia arsenem gliwickiej wody, które ukazały się w dniu 23.11.2018 r. na łamach gazety "Super Express" Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. kategorycznie dementujemy powyższe informacje.
Jednocześnie informujemy, że woda dostarczana do mieszkańców Gliwic i ościennych gmin pochodzi z ujęć głębinowych pochodzenia triasowego, a w składzie chemicznym utworów geologicznych otaczających wody nie występuje naturalnie arsen. Potwierdzają to badania zarówno geologiczne oraz wód głębinowych wykonywane przez Instytut Geologiczny oraz Państwowy Zakład Higieny na nasze zlecenie.
Woda dostarczana przez PWiK Sp. z o. o. w Gliwicach jest na bieżąco kontrolowana w zakresie wszystkich parametrów wskazanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia Dz. U. 2017; poz. 2294 w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez akredytowane Laboratorium PWiK Sp. z o. o. jak również przez Laboratorium Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Gliwicach, a wyniki badań są podawane do publicznej wiadomości.
Gliwicka woda nie zawiera arsenu".
Powrót na stronę Katowice Dziś:
https://katowicedzis.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

przekierowanie na domeny

Z katowicedzis na domeny