sobota, 17 listopada 2018

Jarmark Bożonarodzeniowy

Od piątku 23 listopada do niedzieli 23 grudnia na katowickim rynku będzie gościł Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na jarmarkowych stoiskach zagoszczą unikatowe wyroby i najróżniejsze pyszności, sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów.

W tym roku znajdziemy tu przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych oraz również dekoracja domu i wigilijnego stołu, pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, figurki do stworzenia własnej szopki bożonarodzeniowej, ceramika artystyczna,  bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów, ozdoby dekorowane techniką decoupage, kartki świąteczne, ręcznie malowane kuferki i szkatułki, pojawią się również wianki i bukiety i stroiki z suszonych roślin, kompozycje zapachowe, odzież z motywami folkowymi, zabawki z drewna, biżuteria artystyczna ze stali szlachetnej, ikony i dewocjonalia.

Ponadto na zimowe chłody doskonale sprawdzą się produkowane z polskiej wełny czapki, szaliki, rękawiczki i skarpetki.

Wśród stoisk nie zabraknie tych z naturalnymi kosmetykami i francuskimi perfumami.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez świątecznych pyszności: na stoiskach znajdziemy kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe fgurki i narzędzia, szeroki wybór kaw i herbat ze Sri Lanki, domowe soki z malin, bzu i mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny z wieprzowiny, wołowiny i dziczyzny, wędliny litewskie i węgierskie. Nie zabraknie także szerokiego wyboru serów z Polski, Słowacji i Holandii. Pojawią się również oleje tłoczone metodą tradycyjną. Ponadto nalewki, miody pitne, wina z różnych stron świata i likiery.

W strefe EKO jarmarku znajdziemy certyfkowane produkty ekologiczne takie jak miody, soki, syropy, przetwory, słodycze i ciastka, wina, wódki i wiele innych.

Dla strudzonych przedświątecznymi zakupami lub chcących spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi przygotowano strefę gastronomiczną, w której będą na nas czekać rozgrzewające napoje i wyjątkowe przysmaki z różnych stron świata.

Kuchnię azjatycką reprezentować będą przepyszne pierożki dim sum, podawany będzie również hiszpański przysmak churros czyli tradycyjne ciasteczka z czekoladą, belgijskie frytki z oryginalnymi sosami, ponadto owoce w czekoladzie, Bubble Wafe no i oczywiście tradycyjne przysmaki kuchni polskiej: pajda chleba ze smalcem, smażonka, bigos z dziczyzną, kiełbaski i krupnioki z grilla, szaszłyki, śląski żurek oraz smażone i gotowane pierogi.

A na rozgrzewkę gorąc napoje: grzane wina, miody pitne, piwa, kawa, czekolada na gorąco, herbatki rozgrzewające. Po raz pierwszy na jarmarku pojawi się poncz w wyjątkowych smakach: pomarańczowy, amaretto, marakuja, ananas-kokos, pamelo i inne.

Nową atrakcją Jarmarku będzie Kraina bajek, czyli lasek, w którym znajdziemy chatki z ruchomymi postaciami m.in. Mikołaja, zapracowanych elfów i innych świątecznych postaci.

Niewątpliwymi atrakcjami tegorocznego jarmarku będzie mapping, który z okazji Barbórki we wtorek 4 grudnia od godziny 18, zaprezentuje na placu Kwiatowym Kompania Węglowa, a także występ Marcina Wyrostka w sobotę 8 grudnia o godzinie 19:15.

Poza tym każdego popołudnia i wieczoru czeka nas duża dawka koncertów i spektakli.

Źródło: UM Katowice.

Powrót na stronę Katowice Dziś:
https://katowicedzis.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

przekierowanie na domeny

Z katowicedzis na domeny